Birlikte İzliyoruz - Online Ücretsiz Film-Dizi-Müzik İzleme Sitesi Kotadan Yemez
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

C# Dersleri, C# Diziler Konu Anlatımı, Visual Studio 2015 Dersleri

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Yerli Diziler Diziler
93 İzlenme
Sex Shop Tıkla

Açıklama

C# dersleri konulu bu eğitim videosu ile, Visual Studio 2015 dersleri üzerinden, c# diziler konu anlatımı gerçekleştirilmektedir.
C# diziler console konulu bu video anlatımda c# dizi örnekleri çeşitlendirilmek suretiyle sizlere sunulmaktadır. Bu kapsamda Array.Sort() metodu ile dizilerde sıralama, tek boyutlu diziler, çok boyutlu diziler, foreach metodu ile dizi elemanlarını yazdırma, Array.Clear() metodu ile istenilen dizi elemanlarını silme, length metodu ile dizi boyutunu öğrenme, Array.Reverse() metodu ile diziyi tersine çevirme, IndexOf() ve LastIndexOf() metodu ile dizilerde eleman arama konularını içeren örnekler kapsamlı bir şekilde anlatılmıştır. Kısacası bu eğitimde dizilerle ilgili herşey anlatılmıştır.
Bu online eğitim paketinde,c# dersleri, c# console dersleri, visual studio dersleri anlatılmaktadır.
Programlama Temelleri eğitimi Microsoft Visual Studio c# console dersleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Günümüzde Visual Basic yerine Visual C# yazılımı daha çok tercih edilmektedir. C#, program dili öğrenmek için daha çok elverişlidir.
Yalnızca klavye ve mouse kullanma becerisine sahip, kodlama nedir sorusundan yola çıkacak olan kullanıcılar için eğitimlerimiz biçilmiş kaftandır. Kodlama derslerine yeni başlayanlar, kapsamlı ve detaylı kodlama eğitimleri ile eğlenceli bir içerikle karşılaşacaklardır.
Öncelikle Console nedir sorusuna cevap aranacaktır. C# console dersleri, programlamanın temel yapı taşı olan değişkenler ve veri tipleri konusu ile başlamaktadır. Daha sonra ise değişken tanımlama kuralları konusu anlatılmakta, hazırlanan örnekler üzerinden uygulamalar yapılarak konu pekiştirilmektedir. Klavyeden veri girişi ve Convert yöntemi konusunu kapsayan örnekler geliştirilmektedir.
Bir şarta bağlı olarak bir ya da birden fazla sonuç üretilmesini sağlayan, if else konusu ve if else yapısı örnekleri üzerinde uzunca durulmaktadır.
Klavyeden veri girişi ve if else if basamak yapısı anlatıldıktan sonra, c# hesap makinesi yapma örneği ile kullanıcıların bilgilerini tazelemesi sağlanacaktır.
Ardından birçok dizi işlemi kolaylıkla yapmayı sağlayan, for döngüsü ve for döngüsü algoritma örnekleri detaylı olarak kavratılmaktadır. Bazı uygulamalarda for döngüsüne nazaran daha pratiklik sağlayan, while döngüsü ve while döngüsü örneklerini kapsayan c# uygulamaları üzerinde durulacaktır. Programlamanın kalbi olan bu konular işlendikten sonra switch case yapısı ve switch case kullanımı örnekleri kullanıcılara sunulacaktır. Switch case yapısı ile bir acente programı yapma konusu işlenecektir. Eğlenceli bir konu olan ve c# oyun yapma konusunu içeren rastgele sayı üretme konusu ve random() fonksiyonu ile kullanıcılar karşılaşacaktır. Günümüz gençleri özellikle, c# oyun hilesi yapma konusu üzerine yoğunlaşmaktadır.
Verilerin düzenli olarak tutulmasını ve işlenmesini sağlayan diziler (arrays) konusuna da yer ayrılacaktır. C# diziler konusu ile ilgili detaylı ve işlevli örnekler üzerinden konu pekiştirilecektir.
Temel konular anlatıldıktan sonra, c# sınıflar ve c# kalıtım konularında ileri düzey uygulamalara yer verilecektir.
Hepimizin bildiği gibi otomasyon ve kontrol sistemleri fabrikalar dahil üretim yapılan tüm merkezlerde kullanılmaktadır. Dolayısıyla, c# otomasyon uygulamaları ile kanal izleyenlerimizin en yüksek seviyede online eğitimlerimizden faydalanması sağlanacaktır.
C# console derslerini başarı ile tamamlayanlar, c# form dersleri eğitimlerine başlayabilir ve programlama hayatında yeni gelişmelere ışık tutabilir.
Bu eğitimler programlama temelleri 10. Sınıf öğrencileri için çok faydalı olacaktır. C# programlama, TeknoTeacher Online Eğitim Platformunun asıl gayesini teşkil etmektedir.
Eğitimin Tamamı İçin: https://www.youtube.com/playlist?list=PLSuhOGv534vQ47x-ka7B08FElLfhTGMOT
Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/channel/UCjUd1-9iNjTQhnz06Gdf1rA
Facebook Sayfası İçin: https://www.facebook.com/teknoteacher/
Twitter Sayfası İçin: https://twitter.com/Tekno_Teacher

Yorum Yazın

RSS
Sex Shop Tıkla